БронхоскопіяДослідження трахеї і бронхів (стан слизової і просвіту) за допомогою гнучкого ендоскопа називається бронхоскопією.
Виконується бронхоскопія натщесерце, щоб уникнути ускладнення – закидання в дихальні шляхи їжі або води, під місцевою або загальною анестезією.
Як відбувається дослідження?
Бронхоскопія проводиться обов’язково після попереднього рентгенологічного обстеження органів грудної клітини.
Перед бронхоскопією завжди проводиться консультація лікаря, під час якої з’ясовується наявність існуючих захворювань (в т.ч. і алергії на медикаменти або продукти харчування) і визначається загальний стан пацієнта.
Бронхоскопія проводиться в положенні пацієнта сидячи на стільці, або лежачи на кушетці. Виконується місцева анестезія зрошенням слизової носа і ротоглотки, щоб проведення ендоскопа було безболісним і для пригнічення кашльового рефлексу, або вводиться загальний наркоз.
Апарат, як правило, проводиться через ніс, під контролем.
При виявленні патологічних ділянок, спеціальними щипцями відбувається забір шматочка тканини береться для гістологічного дослідження (проводиться біопсія).
Що відчувають пацієнти при бронхоскопії?


Відчуття оніміння і легкої закладеності носа, труднощі при ковтанні слини – наслідок анестезії;
Саме дослідження безболісне, як і проведення біопсії;
Вам не загрожує задуха, так як сам бронхоскоп тонше трахеї і бронхів, крім того – самостійне дихання, в процесі дослідження, не порушується.
Через 25-30 хв. пройде оніміння глотки і мови і Ви зможете їсти (після біопсії час прийому їжі визначає лікар).
Бронхоскопія, як і будь-який інший вид дослідження, має свої показання та протипоказання.
Бронхоскопія проводиться в випадках, коли велика ймовірність ураження бронхів, що визначається клінічними (тривалий кашель, задишка, кровохаркання, необхідність проведення біопсії і ін.) І рентгенологічними (порушення прохідності бронха, зменшення розмірів легкого або його часткою; гіповентиляція легені; наявність «тіней» в корені легені прикореневого відділах, середостінні та т. д.) ознаками, коли неможливо встановити діагноз без бронхоскопічного дослідження.
Бронхоскопія потрібна завжди перед планованим хірургічним лікуванням захворювань легенів.logo_white

Медичний центр з висококваліфікованими лікарями, точною діагностикою, призначенням медикаментів згідно європейських стандартів доказової медицини в поєднанні з ефективною фізіотерапією – повний комплекс медичної допомоги високого рівня, спрямований на повернення, збереження а примноження здоров’я

Останні новини

Всі права захищенно Благомед 2019