ЕндоскопіяФІБРОГАСТРОСКОПІЯ

Фіброгастроскопія (або фіброезофагогастродуоденоскопія або ФЕГДС) – це огляд слизової оболонки стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки за допомогою ендоскопа, який вводять хворому через ротову порожнину (попередньо обробивши її знеболюючим засобом ). Цей метод дає можливість визначити колір слизової, стан судин, наявність запальних процесів, ерозій, поліпів, виразок,пухлин , взяти прицільну біопсію(кусочки відщипнутої тканини для гістології).

У нашому центрі під час фіброгастроскопії використовують відеофіброгастроскоп OLYMPUS 160 – це дуже тонкий, гнучкий, керований зонд, має мікро-відео камеру на кінці та джерело світла, за допомогою, якого можна збільшувати і деталізувати зображення, переглядати на моніторі , зберігати і архівувати отриману інформацію(зображення і відео), за рахунок цього підвищується інформативність дослідження і контроль лікування. Відеофіброгастроскоп забезпечений оптичною та освітлювальною системами , має інструментальний канал, системи подачі повітря і рідин, що дозволяє повністю та детально оглянути просвіт дванадцятипалої кишки, шлунку і стравоходу.

В арсеналі ендоскопічного кабінету є декілька видів фіброгастроскопів: один для проведення фіброгастроскопії дорослим пацієнтам , а другий для обстеження дітей. Відмінності між ними полягають у діаметрі робочої частини і інструментального каналу, довжини самого ендоскопа, педіатричний ендоскоп значно тонший і делікатніший — це дає змогу якісно і безболісно обстежити маленьких пацієнтів.

Фіброгастроскопія являється самим достовірним методом профілактики та діагностики онкологічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту.
У медичному центрі «Благомед» створені всі необхідні умови для того щоб, ефективно та безболісно обстежити пацієнта, при цьому максимально забезпечити комфортність процедури.

ЕНДОСКОПІЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ТРАВНОГО ТРАКТУ

Фіброезофагогастродуоденоскопія (ФЕГДС) – це огляд слизової оболонки стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки за допомогою ендоскопа, який вводять хворому через ротову порожнину (попередньо обробивши її знеболюючим засобом). Цей метод дає можливість визначити колір слизової, стан судин, наявність запальних процесів, ерозій, поліпів, виразок, пухлин, взяти прицільну біопсію (шматочки відщипнутої тканини для гістології).

У нашому центрі під час ФЕГДС використовують два сучасних відеофіброскопи OLYMPUS 160 серії. Один для проведення ФЕГДС дорослим пацієнтам , а другий для обстеженнядітей. Відмінності між ними полягають у діаметрі робочої частини і інструментального каналу, довжини самого ендоскопа, педіатричний ендоскоп значно делікатніший.

Покази до обстеження стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки.

Згідно міжнародних рекомендацій для ранньої діагностики захворювань травного тракту (включаючи скринінгові обстеження з приводу діагностики передракових станів) ФЕГДС необхідно проводити:

чоловікам та жінкам віком 40 років і старшим, навіть при відсутності симптомів 1 раз на 2 роки (при необхідності з біопсією);

незалежно від віку при наявності слідуючих симптомів:

— печія, відрижка
— гіркота в роті
— порушення прохідності їжі
— болі за грудиною
— дискомфорт при ковтанні
— нудота і блювота
— болі у верхніх відділах живота
— анемія, немотивована слабкість
— відсутність апетиту
— зниження маси тіла
— обтяжена спадковість (виразкова хвороба, рак стравоходу та шлунку у найближчих родичів)

Підготовка до фіброезофагогастродуоденоскопії:

Світовим стандартом ендоскопічного дослідження є попередня консультація лікаря – ендоскопіста, та при потребі суміжних спеціалістів (гастроентеролога, хірурга, проктолога), яку можна отримати в медичному центрі Благомед.

Ефективність ендоскопічних досліджень залежить від якісної, адекватної підготовки до обстеження пацієнта, оскільки дозволяє зменшити тривалість ендоскопічного втручаннята уникнути його повтору.

За день перед обстеженням пацієнт повинен виключити з свого раціону продукти, які спричиняють метеоризм (здуття живота) це – капуста, квасоля, горох, чорний хліб, насіння, горіхи, газовані напої. Не приймати активоване вугілля і препарати з вмістом заліза. Останній прийом їжі за 8-10 годин до обстеження.

ЕНДОСКОПІЯ ТОВСТОГО КИШКІВНИКА

Колоноскопія – є золотим стандартом обстеження товстого кишківника та ранньої діагностики передракових станів даного відділу травної системи.

«Вам лише 45 років, Ви маєте чудовий апетит і почуваєте себе здоровою людиною. Тоді у вас можливі типові прояви «онкозахворювання кишківника». Такими словами заспокоює Американське товариство раку, щоб насторожити людей щодо ранньої діагностики передракових станів товстого кишківника. Колоректальний рак росте повільно і починається з таких станів, як запальні процеси, поліпи, і займає 5-10 років. Тому рання правильно спланована діагностика дозволяє виявити захворювання у ранній стадіях.

За міжнародними стандартами після 50 років кожна людина повинна пройти щорічно обстеження калу на приховану кров, обстеження товстого кишківника (ректосигмоїдоскопію, колоноскопію) кожні 5-10 років. Пацієнтам у віці від 30 років обов’язковий пальцевий огляд прямої кишки.

При наявності сімейного анамнезу профілактичні заходи повинні починатись із 40 років, а колоноскопія має виконуватись кожні 3-5 років.

Шанс вилікуватись від раку надзвичайно високий, якщо вчасно провести ендоскопічне дослідження. Медичний центр Благомед надає можливість отримати консультацію спеціалістів, сформувати програму раннього виявлення патології травного тракту, та провести якісне ендоскопічне обстеження.

На жаль, незручність і страх пацієнта перед обстеженням, призводять до відтермінування його візиту у клініку. І лише коли біль стає нестерпним, а знеболюючі засоби не допомагають пацієнт шукає порятунку, якого можна було б уникнути своєчасно звернувшись до спеціаліста.

У медичному центрі «Благомед» створені всі необхідні умови для того, щоб ефективно та безболісно обстежити пацієнта, при цьому максимально забезпечити комфортність процедури. Дотримання необхідних стандартів дезінфекції високого рівня та стерилізації ендоскопічного обладнання виключає ризик інфікування під час обстеження.

Професіоналізм кваліфікованих лікарів, турботливість, доброзичливість та людяність молодшого медичного персоналу зумовлюють сприятливий клімат для якісної діагностики та ефективного лікувального процесу.


logo_white

Медичний центр з висококваліфікованими лікарями, точною діагностикою, призначенням медикаментів згідно європейських стандартів доказової медицини в поєднанні з ефективною фізіотерапією – повний комплекс медичної допомоги високого рівня, спрямований на повернення, збереження а примноження здоров’я

Останні новини

Всі права захищенно Благомед 2019