Ультразвукова діагностика – є однією з найточніших, інформативних, сучасних і технологічних методик досліджень в акушерстві та гінекології.
Сам датчик приладу УЗД працює на подачу сигналу менше одного відсотка часу, в основному він приймає сигнал. Саме тому ультразвукова діагностика вважається однією з найбезпечніших методів діагностики, не тільки для самої жінки, але і для ще не народженого малюка, і може застосовуватися неодноразово. І триместр. УЗД в І триместрі вагітності необхідно пройти в період з 11 тижнів. 1 дн. по 13 тижнів 6 днів. вагітності. У цей період УЗД проводять для встановлення точного терміну вагітності, виявлення грубих пороків розвитку плода, вад скелета, центральної нервової системи, кінцівок. Виявляються первинні хромосомні патології, які вже в іншому терміні вагітності можуть не діагностуватися.
ІІ триместр. УЗД у ІІ триместрі вагітності необхідно пройти в період з 18 по 21 тиждень вагітності. В ході обстеження лікар робить безліч вимірів, які виявляють або виключають вади розвитку внутрішніх органів і систем, оцінюється пропорційність розвитку плода і чи відповідає розмір плода встановленому терміну вагітності. Лікар проводить визначення ультразвукових хромосомних маркерів. У цей період можна визначити стать майбутньої дитини.
IІІ триместр. Терміни проведення УЗД в ІІІ триместрі вагітності визначають індивідуально. УЗД в зазначеному терміні важливо з точки зору підготовки до пологів. УЗД в цей період необхідно для виявлення вад розвитку плоду на пізніх термінах вагітності, робиться оцінка рухової активності плода, оцінюється пропорційність розвитку, визначається маса майбутньої дитини і його стан на момент огляду.
Визначення біофізичного профілю плода – це комплексна оцінка даних УЗД в реальному часі, що дозволяє судити про стан плода. Проводиться визначення біофізичного профілю після 30 тижнів в процесі обстеження УЗД.
Біофізичний профіль плода включає кілька параметрів (дихальні рухи, рухи плода, тонус плода, оцінка кількості навколоплідних вод, плацента, КТГ).