Функціональна діагностика


ЕХОКАРДІОГРАФІЯ – Лавринюк В.Є, Берник С.М., Пилипчук Н.В.
УЗД- ПРЕНАТАЛЬНА – Скучинська Г.С., Геліч Н.В.
УЗД З ЕЛАСТОГРАФІЄЮ – Парейко Л.П.
Переглянути лікарів


ХОЛТЕРІВСЬКЕ МОНІТОРУВАННЯ ЕКГ

Холтерівський моніторинг ЕКГ — це безперервний запис електрокардіограми протягом 24-48 годин. Широко застосовується для діагностики ішемічної хвороби серця, порушень ритму та провідності серця, а також оцінки ефективності лікування серцево-судинних захворювань.

Для проведення добового моніторингу використовують невеликий реєстратор (вагою 80 грамів), який пацієнт носить з собою (на ремені через плече або на поясі). Інформація з реєстратора переноситься на комп’ютер для аналізу. Програма обробки даних забезпечує виявлення й аналіз усіх видів аритмій і нападів стенокардії.

Усім пацієнтам у разі холтерівського моніторингу видають щоденник, у якому пацієнт відзначає своє самопочуття, скарги, вид діяльності, фізичне навантаження, використання лікарських препаратів, час настання сну. Зіставлення отриманих результатів добового моніторингу і даних із щоденника дозволяє виявити зв’язок між змінами на електрокардіограмі і видом діяльності, самопочуттям хворого, оцінити ефективність лікарських засобів, допомагає точніше будувати програми лікування таких хворих.


ДОБОВЕ МОНІТОРУВАННЯ АТ

Добове (холтерівське) моніторування артеріального тиску – це інформативний, безпечний метод діагностики, при якому протягом доби здійснюється вимірювання артеріального тиску (АТ), запис його значень.

Цей метод дозволяє :
• виявити захворювання ,що характеризуються змінами АТ.
• вибрати терапію при артеріальній гіпертензії та оцінити її ефективність.
• оцінити коливання артеріального тиску протягом доби в умовах звичного режиму людини, при різних навантаженнях (фізичних та емоційних) і в стані спокою, у нічний час.
• може бути використаний для оцінки причин виникнення болю в грудній клітці, непереносність фізичних навантажень, різних видах запаморочень, втраті свідомості.

Для проведення добового моніторингу пацієнту надягають на руку манжету та невеликий реєстратор (вагою 80 грамів, який пацієнт носить із собою на ремені через плече або на поясі) протягом доби. Час моніторингу умовно розділяється на два періоди:денний та нічний. Рекомендований інтервал між вимірюваннями в денний період доби становить 15 хв, нічний період — 30 хв.

У досить значного числа хворих при візиті до лікаря під час одноразових вимірюваннях виявляються високі цифри артеріального тиску, іноді на 20-40 мм рт.ст. вище, ніж при вимірюванні вдома. Іноді це помилково трактується як гіпертензія, але частіше — як «ефект білого халата». Амбулаторне добове моніторування АТ в умовах звичайної життєдіяльності людини допомагає виключити цей ефект, поліпшити якість діагностики і правильно визначити необхідність і тактику лікування.


ВЕЛОЕРГОМЕТРІЯ

ВЕЛОЕРГОМЕТРІЯ – для того щоб дізнатися, які фізичні навантаження можна собі дозволити і при цьому не виснажити серце у МЦ «Благомед» спеціалісти функціональної діагностики проводять велоергометрію — це продозована проба з фізичним навантаженням, визначає реакцію серцево-судинної системи на навантаження.

Використовується з діагностичною метою для виявлення ЕКГ-ознак ішемії міокарду, пов’язаних з коронарною недостатністю або виявлення прихованих аритмій, для визначення толерантності (стійкості) до фізичного навантаження хворих з ІХС (ішемічна хвороба серця), для контролю за ефективністю лікування, для оцінки функціонального стану серця (для спортсменів).


ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАФІЯ (ЕЕГ)

Електроенцефалографія (ЕЕГ) – один з методів дослідження роботи головного мозку, що дозволяє отримати інформацію про фізіологічну зрілість мозкових структур, їх функціональний стан, наявність та характер локальних чи загально-мозкових розладів.
Проведення ЕЕГ має вирішальну роль у діагностиці захворювань, що проявляються втратою свідомості, судомами, запамороченнями, непритомностями, вегетативними кризами. ЕЕГ інформативна при головних болях, епілепсії, панічних атаках, істерії.

Покази для проведення ЕЕГ:

 • Обмороки;
  • Будь-які приступоподібні чи періодичні патологічні стани мозкового походження;
  • Приступоподібні розлади під час сну;
  • Переважна більшість неврологічних порушень;
  • Черепно-мозкові травми та їх наслідки;
  • Мозкові інсульти та їх наслідки;
  • Поведінкові та емоційні розлади;
  • Невротичні та неврозоподібні прояви;
  • Розлади мови, поведінки та адаптації в дітей і підлітків;
  • Затримки психічного та психомоторного розвитку;
  • Розлади особистості в дорослих;
  • Всі види епілептичних приступів;

Суть методу полягає в реєстрації електричної активності мозкових клітин (нейронів) через шкірні покриви голови з допомогою підсилювача та електродів, що тримаються на голові з допомогою спеціальної шапочки. Саме ЕЕГ-обстеження цілковито безпечне та безболісне. Під час реєстрації ЕЕГ пацієнт сидить в кріслі з закритими очима в розслабленій зручній позі і при потребі за проханням спеціаліста відкриває та закриває очі, глибоко дихає. Тривалість діагностики 30-40 хвилин.


РЕОЕНЦЕФАЛОГРАФІЯ

Реографія- метод запису пульсуючих коливань електроопору тканин чи частин тіла .

Отримана інформація говорить про інтенсивність кровонаповнення, тонус і еластичність судин, стан венозного відтоку з порожнини черепа.

Покази до проведення реоенцефалографії:

-головний біль;

-запаморочення;

-шум у вухах;

-порушення пам’яті;

-синкопальні стани;

– атеросклероз;

-артеріальна гіпертензія;

-черепно-мозкова травма;

-вертебробазилярна недостатність;

-остеохондроз шийного відділу хребта.


СПІРОМЕТРІЯ

Спірометрія – функціональне дослідження легень, що є засобом діагностики і кількісної оцінки різних легеневих розладів (тобто оцінка функції зовнішнього дихання (ФЗД), що включає в себе вимір об’ємних і швидкісних показників дихання з метою виявлення хронічної бронхолегеневої патології, моніторування стану хворих і оцінка ефективності лікування).

Спірометрія виконує ряд завдань:

діагностика захворювань легенів і оцінка їх тяжкості;

оцінка ефективності терапії різних легеневих розладів;

уявлення про динаміку захворювання;

навчання прийомам правильного дихання і переконання в необхідності ведення здорового способу життя.

Основна мета спірометрії  дізнатися – який обсяг повітря обстежуваний може вдихнути і видихнути і з якою швидкістю він здатний це зробити.


Електрокардіографія (ЕКГ)

Електрокардіографія (ЕКГ) – один з основних інструментальних методів дослідження серця і судин. Кардіограма дозволяє інформативно встановити захворювання серця, визначити тактику їх лікування.

Підготовка до ЕКГ не вимагає особливих дій. Для отримання достовірної кардіограми, перед обстеженням важливо заспокоїтися, утриматися від вживання кави, міцного чаю, куріння. Також, напередодні дослідження заборонено приймати спиртні напої.logo_white

Медичний центр з висококваліфікованими лікарями, точною діагностикою, призначенням медикаментів згідно європейських стандартів доказової медицини в поєднанні з ефективною фізіотерапією – повний комплекс медичної допомоги високого рівня, спрямований на повернення, збереження а примноження здоров’я

Останні новини

Всі права захищенно Благомед 2019