ВакцинаціяВАКЦИНАЦІЯ ДИТИНИ. КРАЩЕ ЗАПОБІГТИ, НІЖ ЗАХВОРІТИ.

Що таке вакцинація?

Вакцинація — найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороби.

Чому для дитини важливо робити щеплення?

Вакцинація потрібна для захисту вашої дитини.  Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення , інвалідність, деякі – смерть. Вакцинація захищає вашу дитину від інфекцій, запобігає важкому перебігу хвороби й ускладненням – у випадку інфікування. Загартовування, добре харчування важливі для здоров’я дитини, але, на жаль, вони не захищають від інфекційних хвороб. Ніщо не зможе захистити вашу дитину від небезпечних інфекцій краще за вакцинацію. Альтернатив вакцинації немає.

Дитина, яка не отримала  щеплення, наражається на великий ризик захворіти  й отримати ускладнення . Зокрема, у таких дітей при зараженні гепатитом В розвивається хронічний гепатит В, який призводить до розвитку цирозу і раку печінки . У дітей до 1 року туберкульоз протікає у вигляді генералізованної форми – з ураженням печінки, нирок, кісток. Часто він викликає ураження мозкових – туберкульозний менінгіт. Гемофільна паличка (Хіб- інфекція) у дітей перших років життя, яким не робили щеплення, призводить до розвитку пневмонії (запалення легенів), гнійного менінгіту (запалення оболонок мозку), сепсису (зараження крові), епіглотиту (запалення надгортанника, що призводить до задухи) і отиту (запалення середнього вуха), гнійного артриту (запалення суглобів), гнійного остеомієліту (запалення кістки).

Щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти 2,5 млн. дитячих життів. Вакцинація попереджає розповсюдження інфекційних захворювань. Завдяки їй у світі було викоренено натуральну віспу, у багатьох країнах – правець новонароджених.

Чому важливо, щоб більшість дітей були вакциновані?

Якщо 90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не пошириться територією країни, навіть якщо буде завезене з іншої держави. Такий імунітет називається «колективним».

Колективний імунітет захищає дітей, котрим не можна проводити вакцинацію через постійні чи тимчасові протипоказання. А також дітей, котрі ще не отримали щеплень проти конкретних захворювань, оскільки не досягли віку, в якому вони проводяться.

Колективний імунітет може бути сформований лише в результаті охоплення вакцинацією понад 95% населення.

До чого  може призвести зниження колективного імунітету?

При зниженні колективного імунітету рівень захворюваності інфекціями, проти яких проводиться вакцинація, зростає. Давно забуті інфекції можуть бути завезені до країн з інших держав.

Чому вакцинуватися  від інфекції краще, ніж перехворіти й отримати імунітет?

Захворювання, проти яких проводиться вакцинація, можуть призвести до ускладнень, інвалідності та смерті. Вакцинація – безпечний спосіб формування захисту проти інфекцій.

Чи існують альтернативні способи створення захисту проти інфекцій?

Інших перевірених ефективних способів попередження інфекційних захворювань не існує. Загартовування, повноцінне харчування та інші елементи здорового способу життя дуже важливі для здоров’я дитини. Але все це не може захистити від інфекцій, проти яких проводиться вакцинація, та їхніх ускладнень.

Що таке безпечність вакцини?

Безпечність вакцини визначається тим, наскільки часто вона може викликати тяжкі реакцій. Реакція на вакцину – це зміна стану здоров’я, пов’язана з властивостями самої вакцини, тобто з її компонентами (консервантом, стабілізатором, ад’ювантом, збудником хвороби – живим чи вбитим).

Не всі зміни у стані дитини після вакцинації є реакціями на вакцину. Частіше порушення здоров’я пов’язані із захворюваннями, що збіглись у часі в період після вакцинації. При будь – якому погіршенні стану дитини після вакцинації її має оглянути лікар.

Наприклад, дитина у день вакцинації підхопила грип або іншу вірусну інфекцію у черзі в дитячій поліклініці. Протягом наступних кількох днів у неї з’являться симптоми ГРВІ, але таке погіршення здоров’я настане незалежно від зробленого напередодні щеплення.

Які реакції можуть виникнути після вакцинації?

Реакції можуть бути двох типів:

—          Місцеві (почервоніння, підпухлість чи болісне відчуття у місці ін’єкції) або легкі загальні (підвищення температури тіла, висип після введення «живої» вакцини проти кору, паротиту, краснухи). Ці реакції минають самостійно за кілька діб.

—          Тяжкі – виникають вкрай рідко. Наприклад, анафілактичний шок – тяжка алергічна реакція, яка може проявитися у перші 30 хвилин після введення вакцини в одному випадку на мільйон введених доз. При анафілактичному шоку необхідна правильно і вчасно надана медична допомога.

Запаморочення, нудота і навіть непритомність у підлітків та іноді у дорослих можуть бути викликані страхом перед  уколом.

Інформація з матеріалів ЮНІСЕФ


logo_white

Медичний центр з висококваліфікованими лікарями, точною діагностикою, призначенням медикаментів згідно європейських стандартів доказової медицини в поєднанні з ефективною фізіотерапією – повний комплекс медичної допомоги високого рівня, спрямований на повернення, збереження а примноження здоров’я

Останні новини

Всі права захищенно Благомед 2019