Чи варто звертатись до психолога

23.07.2021
psyholog-novyna.jpg

Психологічна допомога традиційно в нашому соціумі – тема делікатна та іноді навіть табуйована.

Психолог медичного центру Антоніна Бохонюк відповідає на найпоширеніші запитання щодо звернення до психолога.

Чи необхідно готуватись до першої зустрічі з психологом?
Особливої підготовки не потрібно, вам варто просто налаштуватися на пошук рішення щодо проблеми чи ситуації, з приводу яких ви плануєте звернутись.
Ваше завдання: максимально щиро розповісти про обставини, що склалися і що саме вас в цих обставинах турбує. Оцінивши ситуацію, психолог може задати уточнюючі запитання (інколи неочікувані).
Перша зустріч не завжди буває легкою, але конфіденційність, професіоналізм та розуміння вам гарантовані.

Як діяти, якщо ви не готові все розповісти психологу?
Можливо, ви не готові на перших зустрічах говорити про щось надто особисте – ви маєте на це право. Можливо, ви будете мати бажання про це поговорити пізніше або з іншим психологом. Слухайте себе і орієнтуйтеся на свій комфорт. Свого психолога потрібно знайти і відсутність страху відвертості – гарний маркер, що вам це вдалося.

Яка кількість зустрічей з психологом необхідна ?
Як правило, вже на першій зустрічі психолог може запропонувати оптимальний формат допомоги: одна консультація, декілька чи тривала психотерапевтична робота.
На першій зустрічі психолог обговорить з вами запит і визначит, скільки приблизно часу буде тривати психотерапія. Це завжди індивідуально і залежить від складності проблеми, тривалості її існування в житті клієнта, віку клієнта та інших складових.

З якими проблемами найчастіше звертаються до психологів?
У складних життєвих ситуаціях, коли виникає бажання розібратись в собі і обговорити ситуацію з людиною, яка здатна побачити ті аспекти, які клієнт не може виявити самостійно.
Через постійний поганий або депресивний настрій, різні страхи, тривогу, емоційне виснаження.
Труднощі в сімейних, особистих стосунках, переживаючи розлучення чи складні етапи у взаєминах.
З потребою повернути впевненість в собі, підвищити самооцінку.
У випадку перенесеного горя чи психологічних травм. Із запитом покращити якість життя через пізнання себе, навчитись усвідомлено будувати стосунки – особисті та професійні.
Останнім часом дуже часто звертаються батьки з підлітками з проблемою складних стосунків, залежності від гаджетів, синдромом нашого часу «нічого не хочу», проблемою вибору професії.

Буває так, що люди, які потребують психологічної допомоги, не вірять в її ефективність ?
Так, на жаль, у нас так традиційно склалося, що люди швидше виговорюються сусідці чи подрузі. Не розуміючи, що між подругами і психологом є велика різниця. Професійний психолог здатен подивитись на вашу проблему з іншої сторони, відкрити нове розуміння ситуації. Зазвичай лячно дізнатися про себе щось нове, йти на ризик змін, непередбачуваних наслідків та брати відповідальність за своє життя. Саме психолог неупереджено, але з теплом та емпатією підійде до вашої проблеми та допоможе надалі успішно справлятись зі складними життєвими ситуаціями.

Психолог не пропонує чарівних змін особистості клієнта чи реальності, в якій він живе, не зможе перекреслити історію вашого дитинства, однак, звернувшись до психолога, ви зможете знайти нові способи сприйняття реальності і поведінки, які допоможуть зробити ваше життя щасливішим. Завдання психолога допомогти вам прийняти і полюбити себе таким, яким ви є, жити активним і усвідомленим життям, бути здатним робити вибір на основі внутрішньої свободи і власної відповідальності.

logo_white

Медичний центр з висококваліфікованими лікарями, точною діагностикою, призначенням медикаментів згідно європейських стандартів доказової медицини в поєднанні з ефективною фізіотерапією – повний комплекс медичної допомоги високого рівня, спрямований на повернення, збереження а примноження здоров’я

Останні новини

Всі права захищенно Благомед 2019