Дерматологічна служба в Луцьку: подолог, трихолог, дерматолог… один фахівець чи кілька?

30.11.2021
news211130-1.jpg

До якого лікаря звертатися, якщо турбують проблеми зі шкірою голови або ж випадіння волосся?

Який фахівець може допомогти при патологічних стана стопи — натоптишах, борподавках, тріщинах, мозолях, ураженнях нігтьової пластини?

Будь-які захворювання шкіри, волосяного покриву, нігтів — це компетенція лікаря-дерматолога.

А як же подологи та трихологи?

Подолог — це не лікар, це фахівець, який не має вищої медичної освіти, тому проводити діагностику чи призначати лікування не його компетенція.

Подолог завжли має працювати командно з лікарем і перш, ніж виконувати будь-які процедури цей фахівець повинен опиратися на думку лікаря.

Як діяти пацієнтам, якщо виникли проблеми з нігтями чи шкірою стопи?

Для економії часу та інших ресурсів для початку варто отримати консультацію у лікаря-дерматолога. Саме цей спеціаліст поставить діагноз, визначить походження проблеми, при потребі скерує на консультацію до інших спеціалістів (ендокринолога або ортопеда, наприклад) і, якщо це доцільно, призначить процедури, які може виконати подолог.

Стосовно трихолога — це лікар-дерматолог, який займається діагностикою та лікуванням шкіри голови.

Простіше кажучи: лікар-дерматолог може займатися ЛИШЕ проблемами шкіри голови, а може працювати у більш широкому спектрі, в тому числі і з проблемами випадіння волосся, надмірною сухістю або жирністю шкіри голови, погіршенням стану волосся, лупою або білими кірочками, висипаннями або почервоніннями шкіри голови тощо.

Ольга Костюкевич, дерматолог медичного центру “Благомед” наголошує:

“Чим раніше ви звернетеся з проблемами шкіри голови і волосся до лікаря, тим більше можливості у вас зекономити час, кошти та сили. Адже головне — виявити причину. “Засоби з реклами” або ж поради знайомих у вашому випадку можуть просто не працювати, ви можете, на жаль, навіть погіршити ситуацію, вдавшись до самолікування. Завдання лікаря — визначити причину проблему і підібрати ефективне лікування та доцільні саме у вашому випадку засоби догляду. Експерименти і дії навмання часто лише погіршують стан”.

Найбільш певний шлях до здоров’я — через кабінет лікаря. Будьте обізнані, відповідальні та турботливі до себе.

logo_white

Медичний центр з висококваліфікованими лікарями, точною діагностикою, призначенням медикаментів згідно європейських стандартів доказової медицини в поєднанні з ефективною фізіотерапією – повний комплекс медичної допомоги високого рівня, спрямований на повернення, збереження а примноження здоров’я

Останні новини

Всі права захищенно Благомед 2019