Про нас пишуть . Газета “Волинь-нова” 23 лютого 2013 року

26.02.2013

стаття (2) кардіо

Школа партнерства

Галина СВІТЛІКОВСЬКА

«Благомед» гуртує професіоналів

Перший на Волині повноцінний приватний лікувально-профілактичний заклад «Благомед» став і визнаним освітнім центром для лікарів, адже тут зосереджено цвіт волинської медицини. Семінари з актуальних проблем діагностики і лікування різних патологій з участю найавторитетніших в області фахівців збирають у «Благомеді» представників усіх медичних закладів, незалежно від форми власності.

Перед початком чергового семінару в затишному конференц-залі бесідуємо з лікарями, більшість з яких тут уже не вперше. Відзначають, що доповідачі завжди цікаві, лекції — блискучі, а майстер-класи — надзвичайно корисні.

Сьогоднішня тема —  «Сучасна діагностика серцево-судинної патології в практиці  сімейного лікаря».

– Ця тема для мене дуже актуальна і пізнвальна, тим більше, що одним із доповідачів буде професор, доктор медичних наук, керівник обласного Центру кардіоваскулярної патології та тромболізису Андрій Володимирович Ягенський, в якого я вчився під час інтернатури, якого дуже поважаю як науковця і практика. Його досвідом гріх не скористатися, — каже Сергій Лемчук, головний лікар амбулаторії села Боратин Луцького району. – А у «Благомеді» і я, і моя дружина обслуговуємось, звертаємось, коли виникає необхідність пройти обстеження. Це справді центр культури здоров’я, медичний заклад, який може бути зразком для інших.

– Лікар мусить постійно навчатися, підвищувати рівень кваліфікації, опановувати нові методики, поповнювати багаж знань. Спасибі керівництву «Благомеду», що організовує безкоштовні семінари для всіх бажаючих,  — додає Лідія Кривдік, сімейний лікар Луцької амбулаторії № 1.

Щоразу тут запрошують гостей ознайомитися з матеріально-технічною базою медичного центру, який оснащений найсучаснішим високоточним обладнанням,  ведуть у денний стаціонар, фізіотерапевтичний кабінет із новітньою апаратурою, кабінет алергологічної діагностики. Такі «екскурсії» для багатьох, особливо сільських лікарів, як вікно у завтрашній день медицини, а ще — стимул для  професійного вдосконалення.

У «Благомеді» не бояться конкуренції, а прагнуть до співпраці з усіма медичними закладами, щоб спільно вирішувати болючі проблеми в галузі охорони здоров’я.

– Незалежно від форми власності, і державна, і приватна медицина має основну увагу приділяти профілактиці захворювань, просвітницькій роботі серед людей. Саме тому ми видаємо ілюстровані «пам’ятки» для пацієнтів, буклети, влаштовуємо семінари для лікарів, які дають змогу не лише поповнювати багаж теоретичних знань, а й обмінюватися досвідом, співпрацювати. Я скептично ставлюсь до конкурентної боротьби за пацієнта. Невирішених проблем багато і роботи вистачить для всіх. Раді, що на попередні семінари з проблем ендоскопії, діагностики та лікування патологій кишково-шлункового тракту, з питань пренатальної  діагностики маємо дуже гарні, зацікавлені відгуки. Сподіваємось,  що і сьогодні, і під час наступних зустрічей робота буде плідною і корисною,  — зазначив директор медичного центру «Благомед» Олег Яковенко.

Доповідь професора Андрія Ягенського, який є автором обласної програми «Волинькард», стосувалася проблеми запобігання смертності від серцево-судинних захворювань, зокрема порушень ліпідного обміну, і викликала неабиякий інтерес у присутніх. Конкретні рекомендації щодо того, як знизити ризик виникнення інфаркту чи інсульту, їх ускладнень, яскраві приклади з практики, переконливі аргументи — усе це робило спілкування дуже предметним і живим.

Високо оцінив Андрій Ягенський і співпрацю з центром «Благомед», спільно з яким реалізовується українсько-польський проект по запобіганню повторних інфарктів та ішемічних інсультів у хворих. Пацієнтів запрошують у клініку, де вони можуть безкоштовно пройти обстеження, вдома    їх навідують медсестри, які перевіряють, чи приймають хворі призначені їм препарати. У полі зору — 184 пацієнти. Лікарі констатують: сьогодні 38 відсотків післяінфарктних хворих дисципліновано виконують рекомендації, приймають необхідні препарати, а, наприклад, п’ять років тому таких було всього 11 відсотків. Звичайно, польські колеги мають кращі показники, але добре те, що і в нас відчувається прогрес. А вплинути на свідомість населення, переконати людей, що про здоров’я слід турбуватися постійно — завдання усієї медичної громадськості.

Лікаря-кардіолога, фахівця з ультразвукової діагностики медичного центру «Благомед», кандидата медичних наук Володимира Лавринюка невипадково називають справжнім професіоналом, визнаним авторитетом у своїй справі. Від багатьох присутніх у залі лікарів довелося чути, що вони скеровують у найскладніших випадках хворих до Володимира Лавринюка, а ще — до кардіолога Ростислава Зубика. Їхні доповіді колеги сприймали з великим зацікавленням.

– У нас дуже кваліфіковані спеціалісти. Нерідко у державних поліклініках нема змоги проводити такі, як у «Благомеді», високоточні ультразвукові дослідження, буває, що там ті чи інші апарати не працюють, тому альтернатива має бути. «Благомед» за рік своєї діяльності здобув визнання і в медичних колах, і серед пацієнтів. Нема черг, усе організовано так, щоб людина не витрачала марно часу, отримала максимально повний набір послуг, якісну медичну допомогу, – розповідав Олег Яковенко.

А на завершення зустрічі — оголошення: 26 лютого  «Благомед» запрошує лікарів на семінар «Сучасна діагностика патології лор-органів». Початок о 17.00.

logo_white

Медичний центр з висококваліфікованими лікарями, точною діагностикою, призначенням медикаментів згідно європейських стандартів доказової медицини в поєднанні з ефективною фізіотерапією – повний комплекс медичної допомоги високого рівня, спрямований на повернення, збереження а примноження здоров’я

Всі права захищенно Благомед 2019