Цукровий діабет – це не вирок, а особливий спосіб життя.

17.10.2012

 При цукровому діабеті ( незалежно від типу захворювання)  потрібно  дотримуватись  правильного  і  здорового  харчування, уважніше   відноситись  до свого організму ,   частіше перебувати на свіжому повітрі , займатись оздоровчою гімнастикою  та разом з цим   контролювати  рівень  цукру у крові. Кількість хворих на цукровий діабет щороку зростає. Хвороба вражає людей незалежно від віку, статті та достатку.

Багато відомих та успішних людей в світі – діабетики, але захворювання ніяк не завадило їм  стати знаменитими та досягти своїх цілей.  Нам завжди бракує інформації  про захворювання. Про те як можна його уникнути, чи у разі неминучості хвороби, запобігти розвитку ускладнень  , навчитися повноцінно жити з ним.

Цукровий діабет – це захворювання , яке характеризується  підвищеним вмістом  глюкози в крові ( гіперглікемією), що є результатом дефектів секреції   та  дії інсуліну , інакше кажучи, це захворювання виникає у тому випадку , коли інсуліну виробляється недостатньо або ефект його дії знижений.

Аби зрозуміти , що при цьому відбувається в організмі , необхідно  для початку розповісти , яку роль відіграють глюкоза та інсулін в організмі.

Глюкоза  в організмі є основним джерелом енергії , завдяки якій  працюють всі органи і тканини. Її кількість у крові завжди мусить бути сталою, оскільки припинення подачі енергії означає загибель  усього організму ,передусім мозку, що споживає за добу близько 75-100 мг глюкози  за хвилину. Джерелом глюкози є різні вуглеводи, що надходять в організм з їжею.

Інсулін синтезується ( утворюється) у бета-клітинах підшлункової залози ,бере участь у збереженні енергії і сприяє зниженню кількості цукру у крові та засвоєнню глюкози різними тканинами.

Цукровий діабет є двох типів.

При цукровому діабеті першого типу відбувається руйнування клітин підшлункової залози , що синтезують інсулін, і це призводить до абсолютного дефіциту інсуліну. У результаті браку інсуліну виникає надлишок глюкози в крові, оскільки без інсуліну вона не може потрапити в клітину. У підсумку виникає парадоксальна ситуація . Клітини плавають у глюкозі , але не можуть її засвоїти , такий стан давні лікарі називали «голодом серед достатку».

При цукровому діабеті другого типу  інсулін виробляється, але його може бути недостатньо або поганої якості. Хворіють ним зазвичай люди з надмірною вагою. Протікає він легше першого, так як власний інсулін в організмі є.

Симптоми цукрового діабету

 • відчуття невгамовної  спраги;
 •  часте сечовипускання
 • швидка втрата ваги, часто при хорошому апетиті( при першому типі);
 • відчуття слабкості або втоми;
 • швидка стомлюваність;
 • неясність зору (“біла пелена” перед очима);
 •  повільне загоєння ран;
 • дратівливість

Причини виникнення цукрового діабету :

Спадковість,стрес,ожиріння, зловживання солодощами, шкідливі звички, перенесені інфекційні захворювання, запалення підшлункової залози.

Одним з ускладнень цукрового діабету є діабетична стопа, що виникає внаслідок виникненню мозолів, натоптишів, які в свою чергу провокують утворення  тріщин, що легко інфікуються, спричинюючи запальні та гнійні виразки.

Профілактикою діабетичної стопи є  дотримування правила догляду за ногами:

 • вода для миття ніг повинна бути теплою
 • необхідно щодня мити ноги з милом для нормальної шкіри
 • витирати  ноги ретельно ,особливо  між пальцями чистим сухим   рушником
 • змащувати  ноги кремом для ніг (для профілактики тріщин)
 • якщо вже є тріщини,  обробити перекиснем водню 3%-ним.

Діагностика цукрового діабету базується на результатах  лабораторного  дослідження. Для ранньої діагностики цукрового діабету другого типу важливо знати не тільки рівень цукру в крові натче, а й необхідно вимірювати глікемію (рівень цукру)  після прийому їжі або після спеціального навантаження глюкозою.

Найбільш інформативним методом визначення ступеня компенсації діабету є такий показник як глікований гемоглобін.

При необхідності лікар-ендокринолог призначить Вам додаткові методи діагностики. Метою лікування ендокринолога МЦ «Благомед» є досягнення й підтримування такого стану організму, при якому проявлення хвороби та ймовірність виникнення ускладнень мінімальні, а якість життя  пацієнта максимально висока. Для досягнення цієї мети лікар застосовує такі методи лікування, які на сьогоднішній день перевірені доказовою медициною. В медичному центрі хворі цукровим діабетом можуть пройти  курс інфузійної  терапії в комфортному денному стаціонарі. Максимальний результат від лікування досягається при комбінованому застосуванні фізіотерапевтичних процедур . В арсеналі фізіотерапевта є всі  сучасні методи фізіотерапії : високо-та низькочастотна електротерапія,  магнітотерапія, лазеротерапія, ультразвукова терапія та ін.

Лікування буде ефективним  тільки при індивідуальному підході до кожного пацієнта. Це включає урахування психології пацієнта,бажання  й можливість виконувати рекомендації , складність й тип цукрового діабету ,ступінь компенсації,наявність і виразність  ускладнень і супутньої патології. Лікар-ендокринолог завжди враховує ці нюанси під час лікування. Якщо Ви відчуваєте сумніви щодо виникнення захворювання , чи вже помічаєте  прояви даної хвороби, Ви можете звернутись у медичний центр «Благомед» і отримати якісну діагностику та консультацію ендокринолога .

logo_white

Медичний центр з висококваліфікованими лікарями, точною діагностикою, призначенням медикаментів згідно європейських стандартів доказової медицини в поєднанні з ефективною фізіотерапією – повний комплекс медичної допомоги високого рівня, спрямований на повернення, збереження а примноження здоров’я

Всі права захищенно Благомед 2019