Здоров’я жінки

01.12.2012

ДІВЧИНКА-ДІВЧИНА

В підлітковому віці змінюється психологія майбутньої жінки, з’являються вторинні статеві ознаки, менструації,  які іноді  бувають болючими, нерегулярними.  30% захворювань сечостатевих органів у жінки виникають до статевого дозрівання ще в дитинстві ,  внаслідок:

–  анатомічних особливостей будови сечостатевої системи

– неправильного туалету зовнішніх статевих органів

– несформованого  імунітету дитини

Виділення, болі, свербіж, неприємні відчуття в ділянці зовнішніх статевих органів у дівчинки можуть проявитися нервозністю,примхливістю, погіршенням апетиту.

Аномалії будови і розвитку статевих органів , затримка статевого розвитку іноді спричиняють  страждання , порушення дітородної функції.

При гормональних порушеннях виникають  проблеми зі шкірою- юнацькі вугрі (акне)- вороги «дівочої» краси.

Співпраця батьків з гінекологом  сприяє  правильному статевому вихованню дівчинки, спрямованому на попередження раннього початку статевого життя , формування навичок особистої гігієни, ознайомлення з наслідками необдуманої (безпечної)  статевої поведінки.

В період статевого дозрівання часто необхідні консультації спеціалістів :

–  гінеколога

– ендокринолога

– дерматолога

– педіатра

– психолога

 

ДІВЧИНА-ЖІНКА

 

З початком статевого життя виникає багато запитань та проблем, пов’язаних з  статевими інфекціями, небажаною вагітністю та її попередженням.

Свідома вагітність – це перш за все здоровий малюк  і здорова, спокійна мама. Фізіологічний перебіг вагітності  багато в чому залежить від вас, але кваліфіковані поради та постійний нагляд  лікарів є запорукою неускладнених  пологів та післяпологового періоду, повноцінного грудного вигодовування, а отже формування міцного імунітету у вашої дитини .

У цьому віці :

–        Часто турбують інфекційно-запальні захворювання , тому слід пам’ятати , що неувага до здоров’я – одна з причин безпліддя та онкологічних захворювань (в першу чергу патологічних процесів на шийці матки).

–        Більша ймовірність виникнення та прояву таких захворювань як : міома матки, ендометріоз,  розлади менструального циклу.

–        Грізними сюрпризами є поява передракових та онкологічних захворювань , які в останні десятиліття діагностуються в більш молодому віці.

–        Кожна четверта жінка відмічає болючість молочних залоз і виділення з сосків , та лише 10 % з них вчасно звертаються до лікаря.

! Регулярне самообстеження молочних залоз повинно стати вашою звичкою.

 

При виникненні проблем Вам зможуть допомогти:

– гінеколог

– мамолог

– ендокринолог

– психолог

– дерматовенеролог

 

ЖІНКА – БАБУСЯ

 

Клімакс і менопауза-такий самий природний стан для жінки , як менструація та вагітність.

Іноді ми соромимося говорити про такі прояви клімаксу, як  депресія, безсоння, погіршення пам’яті , зниження  статевого потягу, зміна постави, зникнення талії, порушення сечовипускання.

Своєчасна «профілактика» неминучих вікових змін може пом’якшити цілий ряд негативних симптомів , а нерідко взагалі позбутися їх.

Основне правило для жінки в цьому віці : будь які прояви  та хворобливі ознаки — сигнал до термінового обстеження в гінеколога , мамолога або терапевта!

Симптоми, при яких слід звернутися до лікаря :

– значні  водянисті та мажучі кров’янисті виділення з статевих шляхів;

– ущільнення, пухлиноподібні утвори, зміни зі сторони шкіри ( кольору, поява ділянки по типу «лимонної кірки») в молочних залозах , тягнутість соска, виділення з сосків;

-біль внизу живота і поперековій ділянці;

-збільшення пахвинних ,  пахових лімфатичних вузлів

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ про онконастороженість

та необхідність проведення профілактичних оглядів 1 раз на рік.

 

В будь – якому віці  для жінки важливо залишатися

красивою, коханою та бажаною, а головне здоровою.

Підготувала лікар-гінеколог Михайлюк Н.І.

 

Медичний центр «Благомед» пропонує :

–        Огляд гінеколога.

–        Консультації  мамолога, ендокринолога, дерматовенеролога, психолога, дієтолога.

–        Розширену кольпоскопію для виявлення патологічних змін на шийці матки на апараті GANYMED  С140 (Україна) .

–        Бактеріоскопічне  та цитологічне дослідження (в т.ч. методом рідинної цитології).

–        Ультразвукове дослідження органів малого тазу(з використанням вагінального датчика), молочних залоз, вагітних (пренатальна діагностика)  на апараті експертного класу Toshiba Xario (Японія).

–        Лабораторну діагностику інфекцій , що передаються статевим шляхом.

–        Визначення гормонів репродукції.

–        Визначення онкомаркерів в гінекології.

–        Лікування захворювань жіночої статевої сфери (в т.ч. патологічних процесів шийки матки).

–        Щеплення від раку шийки матки.

logo_white

Медичний центр з висококваліфікованими лікарями, точною діагностикою, призначенням медикаментів згідно європейських стандартів доказової медицини в поєднанні з ефективною фізіотерапією – повний комплекс медичної допомоги високого рівня, спрямований на повернення, збереження а примноження здоров’я

Останні новини

Всі права захищенно Благомед 2019