Про нас пишуть . Газета “Волинь-нова” 16 березня 2013

21.03.2013

Стаття про семінар про цукровий діабет

У «Благомед» не тільки за здоров’ям, а й за знаннями

 

Об’єднати зусилля лікарів області у протистоянні тим недугам, які несуть найбільшу загрозу людям, — таку місію взяв на себе перший на Волині повноцінний приватний лікувально-профілактичний заклад — медичний центр  «Благомед». Сюди наші краяни приходять, щоб запобігти недугам або позбутися їх, а лікарі — за новою інформацією про сучасні методи діагностики й лікування.

Щомісяця, а то й двічі на місяць, у «Благомеді» проводять семінари, присвячені найактуальнішим проблемам, з якими стикаються у практичній діяльності лікарі первинної ланки, ті, хто «на передовій», хто першим бере на себе відповідальність за долю хворого. Становлення сімейної медицини — процес складний, тож побоювання, що лікарів-універсалів у нас ще недостатньо, звучать часто. А ось керівництво медичного центру «Благомед» із цього приводу зайняло іншу позицію: тут вирішили підставити колегам плече допомоги.

– Як відомо, у «Благомеді» нам вдалося зосередити найавторитетніших фахівців, які є гордістю волинської медицини, мають серйозні напрацювання, володіють найсучаснішими методиками. У нашому медичному центрі вони ведуть прийом пацієнтів. Крім того, ці визнані  професіонали готові ділитися своїм досвідом під час семінарів, які ми організовуємо, за що їм щиро вдячні. Приємно, що у просвітницькій роботі маємо чимало партнерів. Зокрема, сьогоднішній семінар на тему «Цукровий діабет: сучасна діагностика та лікування в практиці сімейного лікаря та лікаря-терапевта» ми проводимо спільно з  Центром хірургії ока професора Загурського, швецькою медичною лабораторією «СІНЕВО», – розповідав директор медичного центру «Благомед» Олег Яковенко.

Слухачів у затишному конференц-залі, де проходять семінари, з кожним разом збирається все більше. Підвищений інтерес аудиторії зумовлений  гостротою та актуальністю теми семінару. Цукровий діабет не випадково вважають неінфекційною епідемією. Велика поширеність захворювання, тривожна тенденція значного зростання кількості недужих, їхня рання інвалідизація та високий рівень смертності — все це ставить діабет в один ряд із такими грізними хворобами, як СНІД, туберкульоз тощо. Як свідчить статистика, у розвинених країнах від чотирьох до шести відсотків населення є діабетиками.

– В Україні офіційно зареєстровано один мільйон 300 тисяч осіб із цукровим діабетом, але реальна кількість хворих утричі перевищує цей показник. Адже нерідко люди роками не підозрюють про свою недугу, через що ускладнення часто передують встановленню діагнозу цукровий діабет. І тут неможливо переоцінити роль сімейних лікарів, лікарів первинної ланки, які повинні проявляти особливу настороженість у запобіганні та виявленні цієї підступної хвороби, – наголосила у своїй доповіді лікар-ендокринолог Людмила Коренюк, детально зупинившись на проблемах ранньої діагностики цукрового діабету другого типу, нових підходах до лікування.

Відомо, що 35 відсотків інвалідів по зору — діабетики, які часто втрачають здатність бачити внаслідок діабетичної ретинопатії.  Як проявляється ця грізна недуга, які можливості її раннього виявлення та лікування пропонує Центр хірургії ока професора Загурського, розповіла головний лікар закладу Тетяна Єремеєва. Навіть абсолютно здорові люди повинні кожні п’ять років проходити первинний офтальмологічний загальний скринінг. Літнім, вагітним, особам із порушеннями зору обстеження слід проводити частіше, згідно з рекомендаціями фахівців, наголошувала Тетяна Єремеєва.

На важливих аспектах імунологічної діагностики цукрового діабету першого типу зупинився Олег Яковенко, лікар-імунолог, доповідь якого базувалася і на власних практичних напрацюваннях, і на новітніх імунологічних методах лабораторної діагностики , які проводяться лише в медичній лабораторії «СІНЕВО».

Після завершення доповідей — маленький імпровізований тест: слухачам роздають анкети із запитаннями, що стосуються обговорюваної проблеми. Ті, чиї відповіді виявляться найбільш точними і повними, одержать в якості призу «Довідник із лабораторної діагностики». Це — своєрідна енциклопедія для сімейного лікаря, видана в рамках проекту медичної лабораторії «СІНЕВО» .  До речі, сімейним лікарям було роздано «Карти пацієнта», які передбачають пакет обстежень хворих на цукровий діабет у лабораторії «СІНЕВО» за собівартістю.

– Надзвичайно грунтовні доповіді і, що важливо, з конкретними прикладами реальних клінічних випадків. Це — справжній майстер-клас, – ділиться враженнями від семінару Тетяна Ковальчук, терапевт Луцької міської клінічної лікарні.

Як завжди, гості мали змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою медичного центру, який оснащений найсучаснішим високоточним обладнанням.  Біля одного з кабінетів трапилася нагода поспілкуватися з відвідувачкою, яка вже не вперше у «Благомеді».

– Я — колишня вчителька, тепер приходжу тільки у цей центр. Тут швидко і зручно можна пройти обстеження, проконсультуватися у найкращих спеціалістів, до яких у міських, обласних закладах величезні черги. А медицина нині скрізь платна. Тож  мені краще обслуговуватися  у  «Благомеді», який справді є центром культури здоров’я, — говорить Марія Северинівна Настенко. І це — найкраща характеристика, найвища оцінка  роботи колективу «Благомеду».

logo_white

Медичний центр з висококваліфікованими лікарями, точною діагностикою, призначенням медикаментів згідно європейських стандартів доказової медицини в поєднанні з ефективною фізіотерапією – повний комплекс медичної допомоги високого рівня, спрямований на повернення, збереження а примноження здоров’я

Всі права захищенно Благомед 2019